گاباپنتین داروی ضد تشنج و صرع

گاباپنتین یک داروی ضد صرع یا ضد تشنج است. که بر مواد شیمیایی و عصب هایی که باعث ایجاد تشنج و بعضی از دردها می شوند. تاثیر می گذارد. این دارو در بزرگسلان برای بهبود دردهای عصبی. که توسط ویروس تبخال یا ویروس زونا ایجاد می گردد، استفاده می شود.

این دارو به نام های دیگری همچون Gralise, Horizant, Neurontin, Gabarone نیز معروف است. برند Horizant برای درمان سندرم پاهای بی قرار نیز استفاده می شود و برند Neurontin از گاباپنتین، برای درمان تشنج در بزرگسالان و کودکان بالای سه سال به کار می رود. توجه شود که از نوعی از برند گاباپنتین که دکتر برای شما تجویز کرده است استفاده کنید.

در هر زمانی که به داروخانه مراجعه می کنید تا بسته ی دیگری از این قرص را بخرید. حتما نوع آن را با نسخه ی تجویزی دکتر خود مطابقت دهید. تا مطمئن شوید که نوع درست این دارو را که برای درمان بیماری فعلی شما تجویز شده، مصرف می کنید.

درمان صرع با گاباپنتین | متخصص صرع

عوارض جانبی گاباپنتین:

اگر علائم مربوط به آلرژی داشتن به گاباپنتین (شامل کهیر، تنفس دشوار، التهاب یا ورم صورت، لب ها، زبان یا گلو) را مشاهده کردید. به دکتر خود اطلاع دهید. در صورتی که جوش های پوستی، با نشانه هایی از یک واکنش آلرژیکی شدید که می تواند. بر سایر قسمت های بدن نیز تأثیر داشته باشد، داشتید به پزشک اطلاع دهید.

مثلاً:تب، ادرار تیره رنگ، ادرار خونی، تورم غدد، گلو درد، خستگی یا ضعف شدید. کبودی یا خونریزی غیرعادی، دردهای عضلانی، زرد شدن چشم ها یا پوست (یرقان).

هر گونه علامت یا بدتر شدن علائم قبلی خود را به دکتر اطلاع دهید. مثلاً:تغییرات خلق و خو یا رفتار، اضطراب، افسردگی، احساس تلاطم و آشوب، احساس بی قراری، خشونت، به بیش فعالی (جسمی یا روحی)، داشتن افکار خودکشی یا صدمه زدن به خود.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست