کنترل صرع با داروی لاموتریژین

با داروی لاموتریژین صرع را کنترل کنید:

بیماری صرع عارضه ای است که به دلیل اختلال در عملکرد نورون های مغزی رخ می دهد. این اختلال سبب حملات تشنج و یا حتی بیهوشی می شود. این بیماری انواع مختلفی دارد که در هر کدام قسمت خاصی از مغز دچار اختلال می شود. در این مطلب بهترین متخصص صرع به کنترل صرع با داروی لاموتریژین می پردازد.

لاموتریژین یک داروی ضدصرع یا ضدتشنج است. این دارو به تنهایی و گاهی همراه با داروهای دیگر برای درمان حملات صرع در افراد بالغ و کودکان بزرگتر از ۲ سال استفاده می شود. لاموتریژین همچنین برای کاهش حملات روانی در افراد بزرگسالی که دارای اختلال دوقطبی هستند به کار می رود.

لاموتریژین ممکن است برای اهداف دیگری غیر از آنچه که در این موارد استفاده می شود به کار رود. موارد مصرف:از این دارو برای درمان حملات تشنجی نسبی اولیه و حملات تشنجی متعاقب تشنج فراگیر تونیک ـ کلونیک،استفاده می شود.

کنترل صرع با داروی لاموتریژین | بهترین متخصص صرع
عوارض جانبی لاموتریژین:

این دارو ممکن است عوارضی مانند سرگیجه،گیجی،خواب آلودگی،تهوع،تاری دید،کاهش وزن،ضعف و…داشته باشد که خیلی خطرناک نیستند و احتمالا بتدریج نسبت به آنها عادت ایجاد می شود.

| اینستاگرام گروه صرع آسا سلامت کلینیک مغز و اعصاب اصفهان |

اما عوارض پوستی این دارو با آنکه کمیاب است می تواند بسیار خطرناک باشد و لازم است که نسبت به آن هوشیار و مراقب باشید .و در صورت شک نسبت به وقوع این عارضه فورا به پزشک خود مراجعه کنید و اگر پزشک شما در دسترس نیست فورا و فورا دارو را قطع کنید چرا که در صورت تاخیر در قطع دارو،احتمال دارد عوارض آن به حد کشندگی برسند.

| نوبت دهی آنلابن مطب اصفهان|

این عارضه که به نام سندرم استیونس جانسون معروف است خود را به صورت لکه ها و بثورات پوستی ،تب ،گلودرد و علایم سرماخوردگی نشان میدهد و بسرعت پیشرفت کرده و تمام نواحی پوستی را درگیر می کند.


مطالعه بیشتر :

توپیرامات از داروهای صرع

کلونازپام داروی ضد صرع

گاباپنتین داروی ضد تشنج و صرع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست