کلینیک مغز و اعصاب اصفهان

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

پزشکی که در زمینه بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی) تخصص دارد نورولوژیست یا متخصص مغز و اعصاب نام دارد. که معمولا در مطب، بیمارستان و یا کلینیک مغز و اعصاب اصفهان فعالیت دارد. پزشک عمومی بعد از سپری کردن ۴ سال دوره رزیدنتی در تخصص بیماریهای مغز و اعصاب به نورولوژیست منسوب می گردد و پس از آن با گذراندن دوره های تکمیلی فوق تخصصی مغز و اعصاب در رشته های مربوطه (سردرد، بیماریهای حرکتی، خواب، بیماریهای عروقی مغز، Neuro Imaging، ام اس، دمانس، سرع، نورو افتالمولوژی ) به صورت فوق تخصصی به درمان بیماران مبتلا به بیماریهای مغز و اعصاب می پردازد.

از آنجاکه سیستم عصبی انسان از مهمترین قسمتهای بدن است و سایر قسمتهای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد یا به عبارتی سازماندهی و فرماندهی می کند، شناخت بیماریهای مغز و اعصاب و تشخیص و درمان آن کاری کاملا تخصصی است که فقط باید توسط متخصصین مغز و اعصاب که در این زمینه دانش و مهارت کافی دارند انجام شود چراکه علائم بعضی از بیماریهای مغز و اعصاب مشابه یکدیگرند و نورولوژیست باید با معاینات دقیق و در صورت نیاز با انجام آزمایشات تخصصی، بیماریها را از هم تشخیص دهد.

کی به کلینیک مغز و اعصاب اصفهان مراجعه کنیم؟

سوالی که برای بسیاری از بیماران بوجود می آید زمان مراجعه به متخصص مغز و اعصاب است، در پاسخ به این سوال باید گفت بیمار بلافاصله بعد از بروز بیماریهای مغز و اعصاب باید به پزشک نورولوژیست مراجعه کند، چراکه اغلب بیماری های مغز و اعصاب پیشرونده هستند و با مراجعه به موقع به پزشک متخصص مغز و اعصاب پس از تشخیص بیماری از پیشرفت آن جلوگیری شده و مراحل درمان آغاز می شود.

بیماران قبل از مراجعه با تحقیق درباره نورولوژیست ها و متخصصین مغز و اعصاب خوب، کلینیک مغز و اعصاب اصفهان و بهترین متخصص مغز و اعصاب در اصفهان را انتخاب می کنند زیرا پزشک حتما باید معتمد بیمار باشد و بیمار باید دقیقا به دستورات پزشک عمل کند تا روند درمان و بهبودی با سرعت زیادی انجام شود.بعد از اولین مراجعه، نورولوژیست درمان را شروع می کند و بیمار تحت نظر متخصص مغز و اعصاب خواهد ماند و در صورت مراجعه مجدد، دکتر مغز و اعصاب به شما می گوید که مراجعه بعدی کی باشد.بیمار با مراجعات منظم تا درمان کامل به پزشک مراجعه می کند.

سیستم عصبی انسان شامل دو بخش مرکزی و محیطی است.سیستم عصبی مرکزی شامل مغز (نیمکره های مغزی Cerebrum ، ساقه مغز Brain stem و مخچه Cerebellum ) و نخاع می باشد؛ سیستم عصبی محیطی شامل نورونهای عصبی محیطی است که ارتباط بین مغز و نخاع با بقیه ارگانها، اندامها و عضلات را برقرار می کند.

بسته به اینکه کدام یک از قسمت های سیستم عصبی دچار اختلال شود بیماریهای متفاوت مغز و اعصاب ایجاد می شود.


کلینیک مغز و اعصاب اصفهان در کلینیک۲۴

 کلینیک جامع صرع آسا سلامت

مطب دکتر جعفر مهوری : آدرس: اصفهان، چهارراه فلسطین، اول خ فردوسی، س حکیم، ط اول

۰۳۱۳۲۲۴۱۰۳۴ – ۰۹۱۳۲۱۱۹۶۰۴

نوبت دهی مطب اصفهان


شهرک سلامت اصفهان:  آدرس: اتوبان شهید آقا بابایی (جنوب به شمال)، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان

تلفن: ۳۱۰۰ (۳۱ ۹۸+)

آدرس وب سایت: ihcc24.ir


بیمارستان میلاد اصفهان : آدرس: اصفهان ، سه راه سیمین ، خیابان جانبازان ، خیابان شهید بخشی ، بیمارستان میلاد

تلفن: ۰۳۱۳۵۱۳۰

آدرس وب سایت: imsh.ir


بیمارستان کاشانی اصفهان : آدرس: اصفهان ، خیابان کاشانی، بیمارستان کاشانی

تلفن: ۰۳۱۳۳۰۳۳۷۰۰

آدرس وب سایت: kashani.mui.ac.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست