علائم سکته مغزی خفیف

این علائم به شما می گوید احتمالاً سکته اتفاق افتاده است. علائم اصلی سکته خفیف یا گذرای مغزی در زبان انگلیسی به طور مخفف FAST خوانده می شود که برگرفته از حروف ابتدای کلمات صورت، دست ها، سخن گفتن و زمان می باشد.

 صورت

عضلات صورت ممکن است به یک سمت خم شده و به پایین بیفتد؛ احتمال این وجود دارد که فرد توانایی خندیدن را از دست داده و دهان و چشم های وی به یک سمت بدن متمایل شوند.

دست ها

فرد مشکوک به سکته احتمالا توانایی بلند کردن هر دو دست و نگه داشتن آنها را نداشته که دلیل آن ضعف دست ها و یا بی حس شدن یک دست می باشد.

سخن گفتن

این افراد ممکن است توانایی ادای کلمات را نداشته و سخن گفتن آنها به صورت منقطع و درهم باشد. احتمال اینکه فرد به هیچ وجه نتواند صحبت کند نیز وجود دارد.

 زمان

اگر این علائم را در خود و یا فرد دیگری می بینید، می بایست فورا با اورژانس ۱۱۵ تماس حاصل کنید.

علائم سکته مغزی خفیف | بهترین متخصص صرع
آیا سکته مغزی خفیف خطرناک است و چه زمان می بایست با اورژانس تماس گرفته شود؟

در مراحل اولیه وقوع سکته مغزی خفیف یا گذرا که امکان تشخیص سکته خفیف از سکته کامل در شما و یا افراد دیگر وجود ندارد. می بایست فورا با ۱۱۵ تماس گرفته و درخواست ارسال آمبولانس کنید.

این نکته را فراموش نکنید که سکته مغزی خفیف یا گذرا، هشداری است که به شما می گوید. ممکن است خطر وقوع سکته کامل در آینده برای شما وجود داشته و بررسی های دقیق می تواند. به پزشک شما کمک کند تا بهترین راه برای کاهش شانس رخ داد سکته کامل را تشخیص دهد.

اگر علائم از بین رفت آیا باز هم به بیمارستان مراجعه کنم

قطعا بله!!! اگر فکر می کنید که پیش از این سکته خفیف یا گذرایی را تجربه کرده. اما علائم آن گذشته و در زمان مناسب توصیه های پزشکی را دریافت نکرده اید، فورا قرار ملاقاتی با پزشک خود ترتیب دهید. آنها می توانند نیاز شما مبنی بر انتقال به بیمارستان و بررسی های متعاقب را تعیین کنند. و حتی اگر علائم در هنگام انتظار برای رسیدن آمبولانس ناپدید شد، باز هم بررسی های دقیق در بیمارستان ضروری می باشد.

نوبت دهی اینترنتی گروه آسا سلامت بهترین متخصص صرع

مطالعه بیشتر :

روش های درمان وزوز گوش

علل وزوز گوش کودکان

علل و پیشگیری سکته مغزی خفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست