پیشگیری از سردردهای ناشی از روزه داری

سردرد و رفع آن در روزه داری : راه آشکار برای جلوگیری از سردرد ناشتا، رد نکردن وعده های غذایی است. در شرایط غیر منتظره، مانند یک جلسه کار طولانی و یا تاخیر در پرواز و اختلال غیر منتظره در برنامه ها سعی کنید حتی یک غذای کوچک یا یک تیکه قند مصرف کنید، زیرا این ممکن است این همه نیاز بدن شما برای مقابله با سردرد باشد. اگر عادت به مصرف منظم کافئین دارید و درحال برنامه ریزی برای مدت زمان طولانی، مانند دلایل مذهبی روزه داری، هستید در نظر بگیرید کاهش مصرف کافئین طی یک هفته قبل از روزه گرفتن و سپس نوشیدن یک فنجان کامل قهوه در روز اول روزه داری ممکن است در پیشگیری از این سردرد موثر باشد.

سردرد و رفع آن در روزه داری | بهترین متخصص صرع

پرهیز از مصرف نوشیدنی های مضر مثل چای پر رنگ و قهوه در وعده سحر نیز ممکن است. با جلوگیری از بی آبی بدن در طی روز به پیشگیری از این سردرد ها کمک نما.یید. مصرف غذاها و میوه های تازه و آب دار در طی مدت مجاز مصرف مواد غذایی می تواند به حفظ آب در بدن و جلوگیری از کم آبی و سردرد موثر باشد.
شما می توانید با پزشک خود در مورد شروع یک داروی پیشگیرانه در روز اول، مانند یک NSAID طولانی مدت صحبت کنید.ولی به یاد داشته باشید. که هیچ دارویی به ویژه داروهای بدون نسخه، بدون توصیه پزشک خود استفاده نکنید. سردرد و رفع آن در روزه داری .

درمان سردرد ناشی از روزه داری

از نظر درمان، یک مطالعه اخیر پیشنهاد می کند. مصرف بعضی از داروها مثل مهار کننده های سیکلو اکسیژناز ۲، قبل از شروع روزه داری ممکن است. در پیشگیری و بهبود این سردردها موثر باشد. این شبیه به تأثیر داروها در پیشگیری از سردردهای میگرنی مرتبط با قاعدگی می باشد.

از آنجا که مهارکننده های COX-2 در بسیاری از کشورها در دسترس نیستند. درمان پیشگیرانه با NSAIDS یا تریپتان های با اثر طولانی که دارد، ممکن است گزینه مناسبی در درمان باشد که البته همانطور که ذکر شد بدون هماهنگی با پزشک دارو درمانی مجاز نیست.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست