بررسی انواع سردرد

سردردهایی که باعث بیدار شدن از خواب هستند را باید جدی گرفت:

در بسیاری از موارد دلیل آن می تواند سردرد میگرنی شدید یا سردرد کلاستر باشد که نیاز به کنترل شدن توسط پزشک را دارند. افزایش فشارخون در خواب علت مهم دیگر است و به افراد مبتلا به فشارخون توصیه می شود اگر نیمه شب با سردرد بیدار شدند فشارخون خود را اندازه گیری کنند.
خوابیدن با معده سنگین و مثانه پر نیز می تواند باعث سردرد نیمه شب شود.
گاهی علت سردرد بیدار کننده بیمار مورد جدی تری مانند افزایش فشار داخل جمجمه باشد

سردردهای خطرناک چه علائمی دارند؟

سردرد شدید ناگهانی بدون سابقه مشابه، سردرد به همراه یک نقص عصبی مثل کاهش بینایی یا اختلال تعادلی یا حرکتی، سردردهای تشدید یابنده، سردرد پیشرونده در بارداری و یا هفته های اول پس از زایمان، سردرد در سن زیر ۵ سال یا بالای ۵۰ سال، سردرد در کسانی که سابقه بدخیمی در هرجای بدن دارند و یا داروهایی که ایمنی را کاهش می دهند مثل کورتیکواستروئید ها باید جدی گرفته شوند و ممکن است در صورت بی توجهی به آنها به طور بالقوه خطرناک باشند.

انواع سردرد | بهترین متخصص صرع

سردرد در ناحیه بالای چشم و پیشانی ممکن است بدلیل خستگی زیاد چشم باشد:

در صورت نیاز به کار طولانی چشم با فواصل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به مدت حداقل ۲ دقیقه چشمهای خود را ببندید و سپس باز نموده و مدت کوتاهی به فاصله دور نگاه کنید و بعد از آن به کار خود ادامه دهید. همچنین اگر خستگی زودرس چشمها و یا احساس عدم وضوح تصاویر را دارید حتما به پزشکان متخصص چشم مراجعه نمایید.

اگر سردرد شما بیشتر در ناحیه شقیقه ها است ممکن است. در طول روز و یا خواب دندانهایتان را بر روی هم فشار می دهید. یا به هم می سایید و یا زیاد آدامس می جوید. جهت جلوگیری از فشار دندانها بر روی هم تمرین شل کردن فک ها کمک کننده است.
قابل توجه بیماران مبتلا به سردرد یادداشت کردن روزهای سردرد و علتهای احتمالی مثل مصرف غذای خاص، کم یا زیاد خوابیدن، استفاده از مواد شوینده مثل وایتکس. محرکهای عصبی، مصرف بعضی داروهای گیاهی یا شیمیایی، گرسنگی و … . زمان سردرد و محل سردرد و توضیح شدت سردرد و تهیه این اطلاعات بصورت یک لیست موقع مراجعه به پزشک مغز و اعصاب برای تشخیص نوع سردرد کمک کننده است.

نوبت دهی اینترنتی گروه آسا سلامت بهترین متخصص صرع

مطالعه بیشتر :

حمله های ایسکمیک مغزی

روش های تشخیصی در بیماری ام اس

پدیده دست ناشناس و مغز انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست